Idealny basen dla całej rodziny

W basenie 305×76 cm zmieści się kilkuosobowa rodzina lub grupka przyjaciół. Latem, kiedy na dworze jest gorąco a my mamy ochotę zanurzyć się w plażowej wodzie, możemy mieć rozwiązanie tuż pod ręką. Basen rozstawiony w przydomowym ogrodzie zaoszczędza nasz czas oraz kwestię organizacji. A także niweluje częsty problem z alergiami i wysypkami po korzystaniu z kąpieli w krajowych jeziorach. Sprawia, że wracając z pracy, szkoły czy studiów, możemy ubrać strój kąpielowy, wziąć pod rękę ręcznik i korzystać z uroków lata. Nie trzeba organizować dużej wyprawy, dojazdu, pakować siebie i dzieci, tracąc cenny czas a przy okazji często zniechęcając się, a wodna atrakcja jest tuż obok.

Dla kogo basen?

Basen to nie tylko zabawa dla dzieci. Może być alternatywą przy organizacji letnich imprez w ogrodzie ze znajomymi. Stanowić idealny pretekst do przyjemnej ochłody. Sprawdzi się również na dziecięcych przyjęciach, organizowanych podczas ciepłych miesięcy. Basen 305×76 to konstrukcja, posiadająca przeważnie mocny stelaż, aby uniknąć rozlania wody, rozerwania basenu i tym podobnych przykrych niespodzianek. Dzięki wysokości 76 centymetrów można nalać do niego stosunkowo dużo wody, aby spokojnie mogła zamoczyć się w nim każda dorosła osoba.

Regularne dbanie o basen

O basen ogrodowy należy dbać. W ramach bezpieczeństwa naszego oraz konstrukcji basenu, należy unikać wsadzania pod wodę ostrych przedmiotów. A o wodę dbać za pomocą filtrów do zanieczyszczeń (przeważnie dołączanych do zestawów z basenem 305×76) – dobry filtr zapewnia krystalicznie czystą wodę, na noc basen należy zakrywać specjalną pokrywą, zaś w ramach uzdatniania wody używa się chloru w specjalnych dozownikach, ma to na celu dezynfekcję wody basenowej – należy robić to regularnie przez cały okres korzystania z basenu, używając dozwolonych proporcji (trzeba uważnie przeczytać instrukcję), ale nie przesadnie często, zaleca się dozowanie odpowiedniej ilości tabletek z chlorem do tak zwanego pływaka w odstępach czasu mniej więcej kilku dni.

Related Posts