Jak dobrać rozmiar chusty do noszenia dzieci

Chusty są wybierane przez coraz większą liczbę młodych rodziców. Mogą korzystać z nich matki jak i ojcowie. Są wygodne w codziennym użytku – zarówno z perspektywy komfortu rodziców jak i dziecka. Poniżej przedstawiamy typowe rozmiarówki chust do noszenia dzieci. Podpowiadamy które z nich warto wybrać, by był to zakup udany.

Rozmiar ma znaczenie 

Chusty występują w dość szerokim przedziale rozmiarów. Warto sięgać po te, które zapewnią komfortowe użytkowanie na co dzień. Niektórzy rodzice preferują chusty długie, pozwalające na wyeksponowanie dodatkowych połów materiału. Inni sięgają po chusty krótkie, o kompaktowych rozmiarach, które po założeniu będą pasować „na styk”. Oczywiście należy unikać nadmiernych nacisków jak i przesadnych luzów. Obie sytuacje mogłyby obciążać organizm rodzica, ja i powodować dyskomfort u dziecka. 

Długość i szerokość chust 

Rozmiary chust są dość uniwersalne. Wielu producentów wykonuje je zgodnie z tymi samymi rozmiarami, co ułatwia odnalezienie właściwego modelu. Polecamy sięgać po ofertę https://kenhuru.com/, w której znajdziesz chusty dopasowane do Twoich potrzeb. 

Rozmiar XS mają chusty długie na 3,6 metra. Nadają się do takich wiązań jak kangur lub plecak prosty. Rozmiar S jest długi na 4,2 metry i jest dedykowany dla niedużych osób; nadaje się do różnych typów wiązań. Rozmiar M mają chusty długie na 4,6 metra. Jest to wybór uniwersalny, po który sięga większość rodziców – w tym także osoby początkujące. 

Większe rozmiary to L oraz XL. Są długie na 5,2 i 6 metrów. Znajdziesz także chusty większych rozmiarów, oferowane przez niektóre specjalistyczne sklepy. Szerokość chusty wynosi zazwyczaj 70 cm.

Related Posts