Ogród zimowy na tarasie – co warto wiedzieć?

Jeśli szukasz nowego miejsca na stworzenie własnego ogrodu zimowego, to z pewnością w swoich poszukiwaniach powinieneś uwzględnić taras.

Ogród zimowy to miejsce, w którym przez cały rok można cieszyć się ulubionymi kwiatami, roślinami i ziołami. Ogród zimowy to tak naprawdę mała szklarnia. Jest zbudowana w taki sposób, że można z niej korzystać nawet w najzimniejszych miesiącach roku. Bez wątpienia stanie się jednym z Twoich ulubionych miejsc do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi!

Ogród zimowy ma kilka zalet

Oszczędza energię i koszty ogrzewania; jeśli masz zwierzęta domowe lub dzieci, będziesz mógł uprawiać rośliny, które w przeciwnym razie mogą nie być dla nich odpowiednie; możesz uprawiać egzotyczne rośliny, które trudno znaleźć w naturze; wygląda bardzo pięknie i elegancko.

Ogrody zimowe są zwykle budowane na tarasie lub balkonie. Można je również umieścić w pomieszczeniach (jeśli jest wystarczająco dużo światła). Jeśli to możliwe, wybierz miejsce blisko okna, aby rośliny otrzymały wystarczającą ilość światła słonecznego do fotosyntezy.

Głównym celem budowy ogrodu zimowego jest stworzenie idealnego mikroklimatu do uprawy roślin w okresie zimowym, gdy warunki zewnętrzne są dla nich niekorzystne (zbyt zimno). Temperatura wewnątrz szklarni nie powinna spadać poniżej 10 stopni Celsjusza w nocy i nie przekraczać 25 stopni Celsjusza w ciągu dnia (bez wiatru). W razie potrzeby należy zainstalować urządzenia grzewcze, takie jak grzałki lub panele słoneczne, które zapewnią dodatkowe ciepło podczas zimnych nocy.